About

Merhaba ben Ender. Aslen Ordu Ünyeliyim. 2005 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum. 2011 yılından bu yana farklı teknoloji şirketlerinde yazılım geliştiricisi olarak görev yaptım. 2018 Kasım'dan beri Paraşüt şirketinde Yazılım Mühendisi olarak çalışıyorum. Genel olarak ilgilendiklerim web ve mobil uygulamaları. Boş vakitlerimde ise açık kaynak projelere destek vermeye ve 2012 yılından beri içinde bulunduğum Ruby Türkiye topluluğunda gönüllü olarak görev alıyorum. Benim ile ilgili daha fazla bilgiye Linkedin profilimden ulaşabilirsiniz. Ayrıca beni Github'dan da takip edebilirsiniz.

Teknoloji şirketlerinde yazılımcı ya da yazılımdan sorumlu kişiler ile çalıştıkları şirketlerin teknik alt yapıları, yazılımcı kültürleri ve daha nice konuları konuştuğumuz Üretim Bandı:Teknik adlı podcast'de de düzenli olarak yayın yapıyorum.

2015 - 2017 yılları arasında ise Dünya'da ve Türkiye'deki Ruby programlama dili hakkındaki gelişmeleri konuştuğumuz Yakut adlı podcast'i yaptım.

Bu blog'un dışında hayata dair yazılar yazdığım, teknik konular dışında görüşlerimi belirttiğim Medium blog'umdan da beni takip edebilir, yazılarımı okuyabilirsiniz.

ÇalışmaMasam.com'da yayınlanan röportajıma buradan ulaşabilirsiniz.